На Львівщині суд звільнив від покарання жінку, яка вербувала дівчат для секс-експлуатації

Затримана фігурантка, яка намагалася вивезти постраждалу до Швеції для сексуальної експлуатації, 6 вересня 2023 року
Затримана фігурантка, яка намагалася вивезти постраждалу до Швеції для сексуальної експлуатації, 6 вересня 2023 рокуПоліція Львівщини

Яворівський районний суд Львівської області звільнив від покарання жінку, яку визнав винною за статтею про торгівлю людьми. Їй дали рік умовно.

Про це йдеться у вироку від 8 грудня, на який звернуло увагу видання ZAXID.NET.

Суд встановив, що обвинувачена розробила злочинний план, спрямований на вербування жінок для сексуальної експлуатації. Для цього вона шукала дівчат, які через «малозабезпеченість, безробіття, відсутність стійких соціальних зв'язків погодились надавати послуги сексуального характеру» за гроші за межами України.

Фігурантка переконала одну з потерпілих, що та нібито зможе заробляти 275 доларів США за одну годину надання платних сексуальних послуг. Крім того, вона обіцяла допомогти з документами для виїзду, оплатити витрати та забезпечити проживання у Швеції.

У вересні обвинувачена на автівці вирушила з дівчиною до пропускного пункту на кордоні з Польщею. Її затримали під час проходження паспортного контролю.

У поліції казали, що в автомобілі перебували дві дівчини, яких фігурантка мала вивезти з України. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом торгівлі людьми (ч. 1 ст. 149 Кримінального кодексу України).

У суді обвинувачена свою винуватість визнала повністю й просила суворо не карати. Суд врахував обставини, які пом'якшують покарання: щире каяття, активне сприяння органам досудового  розслідування та суду у розкритті злочину, а також відсутність заподіяної шкоди.

Суд визнав жінку винуватою і призначив 3 роки ув'язнення, але звільнив від відбування покарання: дав рік іспитового строку.

«На думку суду, саме такий вид покарання буде необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченої та запобігання вчиненню нею нових кримінальних правопорушень», — йдеться у матеріалах справи.

Цей вирок ще може бути оскаржений в апеляції.

Куди звертатися?

В Україні є Telegram-бот «Залишайся в безпеці», у якому можна дізнатися, як не постраждати через торгівлю людьми, безпечно працевлаштуватися в Україні та за кордоном, розпізнати потенційних зловмисників, а також до кого звернутися по допомогу.

Зокрема, можна звертатися на національну безоплатну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 або 0-800-505-501. Також можна телефонувати 102 або на державну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми: 15-47.