На Майдані українці керувалися пам’яттю про Голодомор і репресії. Огляд преси

default/На Майдані українці керувалися пам’яттю про Голодомор і репресії. Огляд преси
Зберегти
Вигляд

Повільність реформ і неефективність протидії корупції в Україні – світова преса у річницю Майдану звертає увагу саме на це. Втім, The Guardian, приміром, вдається до історичних ретроспектив. Видання відзначає, що українці на Майдані керувалися не лише вірою у європейське майбутнє своєї країни, але й історичною пам’яттю про радянські репресії, ГУЛАГ, Голодомор 1932-1933 років та переслідування дисидентів. 

Західні держави виказують все більше невдоволення керівництвом України, оскільки через два роки після революції, корупція в державі все ще заважає спробам відновити економіку. Про це пише Bloomberg. ВВП в країні у 2015 році скоротився на 10,5%. Інфляція досягла 43%. У матеріалі наводиться цитата директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. Вона висловила стурбованість «повільним прогресом України в справі вдосконалення державного управління та в боротьбі з корупцією». У статті зазначається, що гнів українців направлений в основному проти прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, але в нього, як і в Порошенка все-таки є досягнення. В країні проводиться реформа поліції, більш прозорим став процес державних закупівель, а нове Національне антикорупційне бюро розслідує резонансні справи. «Україна провела деякі реформи, але вони недостатньо глибокі і ефективні, щоб оживити економіку», — підсумовує Bloomberg.

«Майдан 2014 року, який висловив поширене в українському суспільстві бажання зміцнити зв'язки з Євросоюзом, здивував багатьох за межами України, але це повстання має глибокі коріння», — пише британське видання The Guardian. Автор зазначає, що цей протест став відображенням не тільки  невдоволення корумпованим режимом Віктора Януковича: «Це повстання несло в собі спогади українців про репресії радянського періоду: Голодомор 1930-х років, ГУЛАГи і переслідування дисидентів». Видання також додає, що через два роки після революції «Майдану» повільний рух України дорогою реформ викликає у громадськості невдоволення, економіка країни підірвана — рейтинг прем'єр-міністра різко впав. Зміни в бюрократичному й адміністративному апаратах виявилися незначними. «Щоб стабілізувати Україну, міжнародне співтовариство має продовжувати надавати цій країні фінансову і дипломатичну підтримку, але з огляду на те, що зараз у Європи і без того безліч проблем, зробити це буде вкрай нелегко», — зазначає The Guardian.

Frankfurter Allgemeine Zeitung пише, що через два роки після перемоги Майдану українська революція перебуває у кризі. Як зазаначає видання, від її розвитку чи занепаду залежатиме доля країни: «Йдеться про те, чи буде Україна рухатися в бік реформ, баланс між президентом і урядом не стійкий, але все ж він кращий, ніж баланси всіх їхніх попередників. У команді українського уряду і в оточенні президента є як люди, які хочуть змінити країну, так і ті, хто вдає із себе «стару Україну» і хотіли б далі так само збагачуватися, як раніше. Ці два табори ведуть боротьбу і в той же час приречені на співпрацю, оскільки обидві сторони зможуть виграти лише в тому випадку, якщо збережеться відносна внутрішньополітична стабільність минулих двох років. 

Громадське.Світ/Ольга Дацюк