На масову вакцинацію у Києві мали б йти лише пріоритетні групи. Але в соцмережах пишуть, що запрошення там не вимагають

У суботу, 29 травня, в Міжнародному виставковому центрі у Києві, на стадіоні «Арена Львів» та на стадіоні Одеської юридичної академії запрацювали пілотні центри масової вакцинації проти COVID—19, які функціонуватимуть у вихідні дні.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

У таких центрах щеплюватимуть громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт «Дія», а також через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я.

Обирати вакцину у масових центрах вакцинації не можна. Буде доступна та вакцина, яка є в наявності в Україні. З 29 травня будуть використовувати вакцину CoronaVac, вироблену компанією Sinovac.

«Щеплення відбуватиметься тільки для тих людей, кого на вакцинацію попередньо запросили, телефонним дзвінком. Пріоритет надаватиметься людям похилого віку», — вказано у повідомленні.

Вчора, 28 травня, міський голова Києва Віталій Кличко нагадав, що 25 травня столиця отримала чергову партію вакцини CoronaVac — 20 640 доз. Цього достатньо для повної вакцинації 10 320 людей. Ці дози дістануться паралімпійцям і працівникам курортно-санаторних закладів, тож їх також мали б запросити до центру вакцинації.

Гаразд, а що насправді?

Як пишуть користувачі соціальних мереж, у Міжнародному виставковому центрі вакцинують не лише пріоритетні групи, а й інших людей, які записалися через «Дію». Мовляв, у них запитують, чи надходило запрошення, однак не перевіряють його.

«Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Привезли невелику кількість вакцини, а вакцинуватись прийшли літні люди, які не були в черзі по «Дії», а за направленням лікаря. Літніх людей вакцинують, а декільком десятків людей з області, які приїхали почувши рекламу, відмовили. І не факт що вакцини вистачить до вечора», — написав у Facebook Сергій Нужненко.

Як написала членкиня правління hromadske Наталка Гуменюк, «люди є, а черг немає». Мовляв, вся процедура займає 5 хвилин, на вході потрібно зареєструватися через «Дію».

«Якщо ви вже десь реєструвалися, то все одно вас внесуть в систему. Декларація з сімейним лікарем не потрібна, там у кожній кабінці є лікар, який і направляє, і чий контактний телефон лишається, раптом якщо виникнуть питання», — розповіла вона.

То чому ж вакцинують усіх?

Сьогодні, 29 травня, на пресланчі міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що в алгоритмі МОЗу прописано, що викликають за пріоритетністю груп.

«Як спрацьовує на місці — це людський фактор, для того ми й запустили пілотну версію, щоб побачити, як це відбувається. Якщо ви думаєте, що людині 80+, яка є в «Дії», подзвонили, запросили на вакцинацію на завтра і вона одразу пішла її робити, то це не так», — розповів він.

Ляшко пояснює, що одні люди не беруть слухавку, інші — ще не визначилися, чи готові щеплюватися. За його словами, через відмови людей зі списку «Дії» черга може посунутися.