На Міжнародній космічній станції виявили витік повітря. Астронавти до понеділка перекантуються в росіян

На Міжнародній космічній станції виявили незначну розгерметизацію. До виявлення її джерела члени шістдесят третьої експедиції на МКС — американський астронавт Кріс Кеседі та російські космонавти Анатолій Іванішин та Іван Вагнер — перемістяться до російського модуля станції «Звєзда».
Як повідомляє Національне аерокосмічне агентство США (NASA), ознаки витоку повітря на МКС виявили ще у вересні 2019 року, але лише зараз змогли підтвердити, що він справді є. Агентство наголошує, що розгерметизація перебуває в межах норми і не загрожує життю астронавтів.
Утім для того, щоб встановити джерело витоку, МКС має бути закритою і без астронавтів на борту. Тому Кеседі, Іванішин і Вагнер тимчасово — з 21 по 24 серпня — перебуватимуть на борту російського модуля «Звєзда».
У цей час фахівці аналізуватимуть дані з кожного модуля, щоб виявити, де саме витік повітря перевищує норму. Попередні результати їхнього розслідування очікуються до кінця наступного тижня (30 серпня).
Американський астронавт і російські астронавти працюють у різних модулях МКС. Роскосмос повідомив, що витік повітря стався в модулях американського сегмента; у NASA цю інформацію не прокоментували.
Такого раніше не було?
Витоки повітря на МКС траплялися й раніше. У 2004 році від’єднався вакуумний шланг-перемикач в американському сегменті станції: тоді фахівці припустили, що астронавти на борту використовували його як опору під час руху, через що він і став причиною витоку.
У 2018 році витік повітря стався вже в російському сегменті МКС: у модулі «Союз» біля люка знайшли дірку розміром у 2 міліметри. Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін пізніше заявив, що причиною стала помилка під час збиральних робіт.
В обох випадках витік повітря, як і зараз, життю і здоров’ю астронавтів не загрожував.
- Поділитися: