У місті Ананьєв Одеської області відбулася церемонія відкриття військового меморіалу, присвяченого солдатам армії Української Народної Республіки (УНР).

У місті Ананьєв Одеської області відбулася церемонія відкриття військового меморіалу, присвяченого солдатам армії Української Народної Республіки (УНР).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Як зазначає відомство, церемонія пройшла в день міста, яке відзначило своє 265-річчя.

«Вшанувати героїв українського війська зібрались представники місцевої та обласної влади, представники громадськості. Почесну варту біля пам’ятника несли військові Збройних Сил України та реконструктори, вбрані в однострої Армії УНР. Оркестр розташованої в Одесі Військової академії виконав гімн нової армії «Зродились ми великої години», — йдеться у повідомленні.

Меморіал, присвячений солдатам армії Української Народної Республіки (УНР), Ананьєв, Одеська область Фото: Міністерство оборони України

За даними Міноборони, меморіал створили на пожертви, зібрані благодійним фондом «Героїка».

«Автором проекту та виконавцем робіт став учасник бойових дій, доброволець Олег Собченко з Черкащини. У будівництві допомагали місцеві волонтери», — розповіли у відомстві.

За словами Собченко, цей меморіал присвячений переможним для УНР боям, що пройшли 16-19 квітня 1920 року. У ці дні армія УНР та місцеві повстанці зайняли місто Ананьєв та навколишні села.

«Варто зазначити, що реалізований проект є першим і найбільшим меморіальним комплексом на честь українського війська на території Одеської області», — додали у Міноборони.

Як повідомлялося, на Українському військовому кладовищі у польському місті Александрув Куявський вшанували пам'ять воїнів армії Української Народної Республіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 міфів Української революції

Поділитись: