На Українському військовому кладовищі у польському місті Александрув Куявський вшанували пам'ять воїнів армії Української Народної Республіки.

На Українському військовому кладовищі у польському місті Александрув Куявський вшанували пам'ять воїнів армії Української Народної Республіки.

Про це у Facebook повідомляє Посольство України в Польщі.

Зазначається, що Український військовий кладовищі відновили 25 років тому, з того часу тут щорічно проводять урочистості у першу суботу червня. 

«Посольство вдячне місцевій владі, православній парафії міста, усім полякам і українцям, які плекають пам’ять про українсько-польське братерство зброї 1920 року, яке врятувало Європу від більшовицької навали», — заявили в українському посольстві. 

Нагадаємо, секретар держкомісії у справах увічнення пам'яті Святослав Шеремета наголошує, що пам'ятник воїнам УПА на цвинтарі польського села Грушовичі, який зруйнували вандали у 2017 році повинен бути відновлений.

Раніше віце-президент Інституту нацпам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик заявив, що пам'ятник воїнам Української повстанської армії на кладовищі у польському селі Грушовичі не будуть відновлювати.

Нагадаємо, 25 травня, у польському селищі Грушовичі виявили перші поховання під зруйнованим пам’ятником на честь Української повстанської армії.

24 травня розпочалися розкопки біля зруйнованого пам’ятника УПА.

17 квітня, посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що український пам'ятник воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля буде відновлений, якщо на тому місці виявлять поховання

Нагадаємо, залишки пам’ятника воїнам УПА у селі Грушовичі в Польщі використали для мощення доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам'яті Польщі висунув умови для відновлення співпраці з Україною.

 

Поділитись: