11 серпня Одеський обласний лабораторний центр підтвердив випадок сибірської виразки в регіоні. Про підозру було відомо ще 7 серпня.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Зазначається, що хворий займається скуповуванням тварин для подальшого перепродажу, 3 серпня у нього підвищилась температура, на гомілці з’явився фурункул, який перейшов у виразку. Однак до сімейного лікаря він звернувся лише 7 серпня, а 11-го лабораторія підтвердила діагноз.

«Фахівці обласного лабораторного центру та Держпродспоживслужби вживають необхідних заходів з недопущення поширення захворювання. Організовано медичний нагляд за контактними, проведення повного комплексу протиепідемічних і профілактичних заходів у вогнищі», — йдеться у повідомленні.

У Центрі громадського здоров’я наголошують — сибірська виразка не передається від людини до людини.

Якщо ви думаєте, що заразитися можна насамперед через поштові конверти, то ні. Заразитися людина може внаслідок проникнення збудника:

  • через пошкоджену шкіру або слизові оболонки при догляді за хворими тваринами;
  • під час обробки туш, знятті шкіри і поховання трупів загиблих тварин;
  • при контакті з різними видами сировини, отриманої від хворих тварин;
  • при вживанні в їжу м'яса хворих тварин;
  • через укуси кровосисних комах;
  • не виключається зараження через ґрунт або предмети, забруднені збудником.

Сибірка не є розповсюдженою хворобою для України, її випадки трапляються спорадично, однак можливі і масові спалахи. Із симптомами захворювання та його профілактикою детально можна ознайомитися тут.

А що це за конверти?

Якщо ви не зовсім молоді та колись давно дивились новини, можете пам’ятати історію із розсилкою листів зі спорами сибірської виразки у США в 2001 році. Через тиждень після теракту 11 вересня низка нью-йоркських видань отримала листи з порошком зі спорами сибірки.

Достеменно відомо про листи виданням NBC News й New York Post, однак вважається, що їх отримали ABC News, CBS News, NBC News, New York Post та National Enquirer at American Media, Inc., бо їхні співробітники також захворіли. Загалом тоді через сибірку померли п’ятеро людей, захворіли декілька десятків. Через два тижні листи надіслали двом сенаторам.

Після цього «листи з білим порошком» стали розповсюдженим явищем як фактично ще один вид тероризму та спосіб залякати. 

Поділитись: