На Одещині розслідують схему підкупу виборців, гроші для якої зберігали в Приватбанку
На Одещині правоохоронці розслідують схему підкупу виборців. Гроші для оплати роботи членів виборчих дільниць, агітаторів та спостерігачів зберігали у відділенні Приватбанку.
Загальна сума складає 1,3 мільйона гривень, готівка зберігалася, зокрема, в іноземній валюті, повідомили в прокуратурі Одещини, передає кореспондентка Громадського.
Гроші мали платити у п'яти районах Одеської області. Сума — від 2 до 3 тисяч гривень на людину в залежності від розміру дільниці.
Наразі викрито близько десятка фігурантів схеми, проте ще нікого не затримали та не оголосили підозру, заявили в прокуратурі.
Обшуки у відділенні Приватбанку провели у п'ятницю, 22 березня.
Днем пізніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив про причетність до схеми штабу кандидатки в президенти Юлії Тимошенко.
За даними слідства, організатором схеми є заступник керівника штабу «Батьківщини» у північних районах Одещини. Начальниця відділення Приватбанку у місті Подільськ відповідальна за видачу коштів, а шестеро осіб мали розподіляти їх між членами Дільничних виборчих комісій.
Водночас у «Батьківщині» це назвали провокацією та заявили, що планують подавати у суд щодо захисту честі та гідності.
У прес-службі Приватбанку Громадському заявили, що 10 березня під час перевірки підозрілих транзакцій низки клієнтів виявили незаконну діяльність групи осіб. Цих осіб затримали «на гарячому» правоохоронці за сприяння Служби безпеки Приватбанку. Серед них є один працівник банку.
«Служба безпеки і Служба фінансового моніторингу банку будуть і надалі присікати будь-які спроби використання банку або його співробітників в незаконній діяльності», — заявили в прес-службі.
Раніше Генпрокуратура звинуватила депутата від «Батьківщини» Валерія Дубіля у створенні «виборчої піраміди».
Служба безпеки оцінила вартість цієї «виборчої піраміди» у майже 82 мільйони доларів. За даними СБУ, вона налічує понад 686 тисяч громадян України, кожен з них повинен привести на виборчу дільницю по 10 осіб, які повинні проголосувати за конкретного кандидата.
Також генпрокурор Юрій Луценко також назвав Дубіля замовником шантажу і підкупу кандидата у президенти Юрія Тимошенка.
Водночас МВС підозрює Юрія Тимошенка в обмані під час внесення застави до ЦВК. За даними поліції, його заставна сума наповнена пожертвами від приватних осіб, які про це нічого не знали. Пізніше МВС оприлюднило свідчення нібито фіктивних спонсорів Тимошенка.
Загалом, за словами Авакова, до МВС надійшли звернення щодо чотирьох кандидатів у президенти, які використовують так звані «сітки» — масштабні схеми з підкупу виборців.
/Ксенія Сітінська
- Поділитися: