Уряд 17 липня ухвалив новий порядок перетину лінії зіткнення на Донбасі, головна його відмінність — на окуповану територію дозволили провозити будь-які товари, окрім заборонених із вичерпного списку.

Про це повідомили в Міністерстві з питань тимчасового окупованих територій (МінТОТ).

Якщо зараз провезти на окуповану територію можна лише товари, які є в дозволеному списку, то за новим порядком можна буде провозити будь-які товари, за винятком обмежених або заборонених до переміщення.

«Таке нововведення дозволить забезпечити права цивільного населення та задовольнити необхідні потреби. Це, в свою чергу, залишається одним із ключових принципів підтримки зв’язків з громадянами на тимчасово окупованих територіях», — заявили у відомстві.

У МінТОТ зазначили, що «найближчим часом» вони складуть цей список заборонених товарів. Працювати новий порядок почне «незабаром».

Пропозиції щодо цього списку відомство вже обговорювало з громадськістю, гуманітарними організаціями, митниками, прикордонниками, військовими, СБУ, а також с людьми на КПВВ біля лінії зіткнення.

Загалом новий порядок визначає процедури пропуску осіб та транспортних засобів через лінію зіткнення.

Раніше президент Володимир Зеленський запропонував спростити порядок виплати пенсії жителям окупованих територій, а також провезення товарів через лінію зіткнення. 

«Тут у нас дуже проста пропозиція. Треба, щоб у нас був перелік продуктів, які не можна провозити, а не навпаки», — заявив президент.

Нагадаємо, в Станиці Луганській запустили автобус до КПВВ, ним пенсіонери та люди з інвалідністю зможуть їздити від мосту до першого пункту пропуску на підконтрольній Україні території.

Поділитись: