На дострокових парламентських виборах в Іспанії найбільшу кількість голосів набирає Іспанська соціалістична робітнича партія прем'єр-міністра Педро Санчеса.

Відповідні результати екзит-полу центру GAD3 оприлюднені телеканалом RTVE, передає DW.

За даними соцопитування, соціалісти здобувають близько 28,1 % голосів. Цей результат дає партії від 116-ти до 121 місця у нижній палаті іспанського парламенту — Конгресі депутатів.

На другому місці — правоцентристська Народна партія. У неї, за даними соціологів, 17,8 % голосів, що забезпечить від 69-ти до 73 мандатів.  

Водночас, жодна з цих двох партій, а також жоден із таборів — ані лівий, ані правий — не здобуває більшості, необхідної для формування уряду. Щоб сформувати уряд, потрібні як мінімум 176 мандатів у Конгресі депутатів, що налічує 350 місць.

У парламент проходять також, за даними соціологів, ліберальна партія «Громадяни» (48-49 мандатів), яка може стати партнером Народної партії, та ліва партія «Подемос» (42-45 мандатів) — ймовірний партнер соціалістів.

Буде представлена в парламенті також ультраправа партія «Вокс». Заснована лише в 2013 році, вона матиме 36-38 мандатів. Ультраправі будуть засідати в законодавчому органі Іспанії вперше за кілька десятиліть.

Лівий табір здобуває з соціалістів та «Подемос» здобуває у кращому разі 166 мандатів, а правий — 162 мандати. Незначну кількість мандатів здобувають ще кілька партій, однак саме вони можуть вирішити долю коаліції.

Не виключено, що Санчесу та його політичній силі для формування уряду доведеться шукати підтримки навіть націоналістичних партій з Країни Басків та Каталонії, прогнозує AFP.

Виборча комісія країни зафіксувала досить високу активність виборців. На 18:00 за місцевим часом явка становила понад 60,7 %, повідомили в комісії.

Зазначимо, це треті за чотири роки загальні вибори в Іспанії. Їх вирішили провести після того, як у лютому парламент не зміг ухвалити бюджет на 2019 рік. Окрім того, опозиція весь час блокувала роботу уряду.

На виборах оберуть більшість складу Конгресу та Сенату, тобто членів нижньої та верхньої палати відповідно.

Ці вибори відзначаються зростанням популярності праворадикальних партій та досі невирішеним питанням Каталонії — автономного регіону Іспанії, який у 2017 проголосував за незалежність на референдумі та який офіційний Мадрид не визнав.

Поділитись: