Кабінет міністрів виділив 1 мільярд гривень на підтримку культури та креативних індустрій — раніше йшлося про 1,9 млрд грн підтримки.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Антикризовий план для культури та креативних індустрій був розроблений комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради ще у квітні цього року… Йшлося про 1,9 млрд грн підтримки. Тому, сподіваюсь, сьогоднішній 1 млрд допомоги — лише перший крок», — йдеться у повідомленні.

За словами міністра, виділені кошти підуть на:

  • 590 млн — на стипендії самозайнятим митцям, підтримку проєктів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та внутрішнього туризму;
  • 150 млн — на гранти через Український інститут книги;
  • 50 млн – на підтримку кіно;
  • 100 млн — для проведення конкурсу нашого міністерства з відбору проєктів на виробництво серіалів патріотичного спрямування.

«Також заклали фінансування на створення електронного обліку культурної спадщини та культурних цінностей. Щоб надалі, на місці історичних забудов або охоронних земель зненацька не з’являлися новобудови», — розповів Ткаченко.

Він додав, що частина бюджету піде на компенсацію втрат закладів культури за період карантину: для оплати комунальних послуг, послуг з пожежної безпеки та охорони.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: