Землетрус магнітудою 7,3 у Японії: загроза цунамі, оголошено евакуацію

Японська метеорологічна агенція попереджає про цунамі колопівнічного узбережжя

На півночі Японії стався землетрус магнітудою 7,3. Японська метеорологічна агенція попереджає про цунамі коло північного узбережжя.

«Негайно евакуюватися із прибережних районів у безпечні місця на височині або у евакуаційних спорудах. Очікується кілька ударів цунамі. Не залишайте безпечного місця допоки попередження про загрозу не буде скасовано» — йдеться у повідомленні агенції.

За повідомленням The Japan Times, наразі евакуйовано 150 осіб із 68 000.

Консульська служба Міністерства закордонних справ України попереджає українців у Японії про небезпеку цунамі та прохає дотримуватися рекомендацій місцевої влади.

«Оголошено попередження про цунамі у префектура Фукусіма, Івате, Чіба, максимальна висота якого в окремих прибережних регіонах наразі досягає від 30 до 90 сантиметрів. Шановні співвітчизники, Посольство України в Японії рекомендує, у разі перебування в зоні ураження, дотримуватися усіх рекомендацій та порад місцевої влади і відійти від прибережних районів», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє CNBC, за даними Геологічної служби СЩА, землетрус почався з манітуди 7,3, проте згодом зменшився до 6,9. Епіцентр землетрусу, який був відчутний у Токіо, розташовувався біля узбережжя префектури Фукусіма на глибині близько 10 км.

Наразі не повідомляється про людські жертви. За даними Tohoku Electric Power, атомна електростанція в Онагаві залишилась неушкодженою. Кіодо повідомляє, що атомна електростанція в Даїчі так само ціла.

На любительских відео в мережі Youtube можна побачити незначне руйнування дорожнього покриття та фундаментів будівель.

Кадри землетрусу у різних частинах регіону, AMAZING VIDEOS

Землетрус у Фукусімі, Spark Network

Повідомляється, що землетруси — звична річ для Японії, одного з найбільш сейсмічно активних регіонів світу. Країна переживає близько 20% всіх землетрусів магнітудою 6 чи більше.

В березні 2011 в Японії відбувся землетрус магнітудою 9, який став найсильнішим за всю історію. Масивне цунамі, яке він викликав, спричинило найгіршу атомну кризу після аварії на Чорнобильській АЕС.

Усі атомні електростанції узбережжя, що потерпілі від цунамі, наразі закриті через інцидент на Фукусімі. Лише два реактори досі працюють, обидва на південному заході країни.

Нагадаємо, 12 листопада повідомлялося про землетрус магнітудою 6,2 на східному узбережжі Японії в 65 кілометрах від міста Сендая. Він пройшов без жертв і руйнувань.