ENRU

На політв'язня Кремля з Криму Балуха завели нову справу

Російські правоохоронці порушили ще одну справу проти затриманого у Криму українця Володимира Балуха.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

Справу проти українського акивіста порушили за стеттею «застосування насильства відносно представника влади» після того, як він з адвокатом подав скаргу на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченко, який ображав і вдарив українця. Справу завели на скаргу Ткаченка у відповідь.

У постанові про порушення кримінальної справи йдеться, що Балух ударив правоохоронця.

«У документі йдеться, що Володимир Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем в живіт капітана Валерія Ткаченко, після чого політв'язнів зайшов в камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці», — повідомляють правозахисники.

За інформацією захисту українця, начальник ІТТ селища Роздольне Ткаченко сам напав на Володимира, а саме, вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео в ІТТ.

Адвокат політв'язня подав заяви про протиправні дії начальника ІТТ в поліцію. У захисту були обґрунтовані побоювання вважати, що новий факт правопорушень також залишиться безкарним, оскільки раніше, 24 квітня, Володимир Балух заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку того ж самого начальника ІТТ в Роздольному. За інформацією захисту українця, минулі заяви про його протиправні дії були проігноровані місцевою поліцією.

У грудні 2013 року Володимир Балух вивісив над своїм будинком в кримському селі прапор України.

9 грудня 2016 року ФСБ затримала Балуха в селі Серебрянка на південному заході анексованого Криму. У ФСБ повідомили, що знайшли під час обшуків 90 патронів і кілька тротилових шашок.

4 серпня в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором у Криму. Iсторiя Володимира Балуха.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram