На Міжпарламентській Асамблеї православ'я в Грузії були присутні голова фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський та єпископ Баришівський УПЦ Московського патріархату Віктор Коцаба, якого на заході представляли як представника Російської православної церкви.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив народний депутат і релігієзнавець Віктор Єленський, який був єдиним офіційним представником України на асамблеї.

За його словами, Новинський і Коцаба були присутні як гості і не виступали на заході.

«Коцаба це той, хто на різних міжнародних майданчиках розповідає про начебто гоніння на УПЦ МП в Україні і очевидно вони для цього з Новинським прибули в Тбілісі. Особливо я хотів би підкреслити, що єпископ Баришівський Віктор Коцаба був позначений на асамблеї як єпископ Російської православної церкви, і в англійському варіанті, і в російському. Хоча Московський патріархат в Україні судиться за те, щоби не називатися Російською церквою», — зазначив Єленський.

Раніше Єленський розповів, що російські депутати почали штовхатися, «верещати і топати ножками», коли він хотів виступити на Міжпарламентській Асамблеї православ'я в Грузії.

Єеленський зазначив, що представники Росії намагаються використати асамблею як «майданчик для просування своїх інтересів і прикриття агресії розмовами про православну віру».

Засідання Міжпарламентської Асамблеї православ'я спровокувало масові протести в Грузії.

Нагадаємо, 16 червня предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій та Вадим Новинський поїхали в РФ, де зустрілися з патріархом Російської православної церкви Кирилом. Також Новинський назвав війну на Донбасі громадянським конфліктом та запропонував вести прямі переговори з так званими «ДНР» і «ЛНР».

Поділитись: