Російські депутати почали штовхатися, «верещати і топати ножками», коли на Міжпарламентській Асамблеї православ'я в Грузії хотів виступити представник України — народний депутат і релігієзнавець Віктор Єленський.

Про це Єленський розповів в ефір програми «Нині вже» на Громадському.

Він підтвердив, що грузинські депутати обурилися, коли депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов сів у крісло спікера парламенту Грузії. Вони вимагали, щоби асамблея не збиралася в грузинському парламенті.

Після цього делегати поїхали в готель, де Єленський зокрема поспілкувався із протестувальниками.

«Вони мене сприйняли дуже тепло, медіа брали інтерв’ю. Це все відбувалося на тлі гасел проти російської агресії, проти Путіна, взагалі проти російської делегації, і кричали «Слава Україні», — розповів депутат Верховної Ради.

Після цього він повернувся в готель і хотів виступити на асамблеї.

«Російські депутати, їх дуже багато, вони просто верещали, аж візжали, топали ножками і почали штовхатись. Тоді я зробив ще одну заяву для преси і полишив цю асамблею», — зазначив Єленський.

Він додав, що російські представники намагаються використати асамблею як «майданчик для просування своїх інтересів і прикриття агресії розмовами про православну віру».

Єленський пояснив, що на цьому засіданні хотів розповісти про ці дії Росії представникам Румунії, Болгарії, Молдови, Білорусі та інших країн.

«Із багатьма з них я спілкувався, і як я розумію, вони не сприймають російське домінування на цій асамблеї», — резюмував він.

Нагадаємо, внаслідок протестів біля парламенту Грузії постраждали 240 людей.

Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.

Після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту. Лідер опозиційної партії «Нова Грузія» Георгій Вашадзе анонсував нову акцію протесту 21 червня о 19:00 на проспекті Руставелі.

Поділитись: