Політика

На Радбезі ООН розкритикували США через заклик до проведення засідання щодо Ірану

6 січня, 2018 12:16
Політика/На Радбезі ООН розкритикували США через заклик до проведення засідання щодо Ірану
Зберегти
Вигляд
На засіданні Ради Безпеки ООН щодо протестів у Ірані, учасники розкритикували США за їхній заклик до проведення цієї зустрічі.

На засіданні Ради Безпеки ООН щодо протестів у Ірані, учасники розкритикували США за їхній заклик до проведення цієї зустрічі.

Про це повідомляє Reuters.

«Засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй у п'ятницю для обговорення нещодавніх протестів у Ірані перетворилося у критику Сполучених Штатів за їхній заклик до зустрічі, як висловилися деякі держави-члени, щодо внутрішніх питань Тегерану», — йдеться у повідомленні.

За словами посла Франції в ООН Франсуа Делатра, протести не загрожують міжнародному миру та безпеці, що можна вважати неявною критикою США.

«Ми маємо бути обережними щодо будь-яких спроб експлуатувати цю кризу для досягнення особистих цілей, інакше буде діаметрально протилежний бажаному результат», — зазначив посол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖНоворічні протести в Ірані: що відбувається в країні

28 грудня, на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда – другого за величиною міста країни. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнують державні будівлі й підпалюють автівки, у відповідь поліція застосовує сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також  загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку». Попри заклики влади до спокою, протести по всій країні продовжуються.

Пов`язані новини