У Володимирецькому районі Рівненської області поліцейські зафіксували два випадки опору з боку добувачів бурштину.

Про це повідомили в поліції області.

Так, у лісі поблизу села Озеро правоохоронці виявили «безгосподарські» мотопомпу, приладдя для незаконного промислу та автомобіль «УАЗ».

«Однак під час транспортування вилученого невідомі особи в кількості близько 40 осіб перегородили дорогу деревами», — йдеться у повідомленні.

Поліцейські прибрали дерева і доставили вилучені речі та машину до відділення поліції. За цим фактом порушили справу за частиною 2 статті 240 (Порушення правил охорони надр) Кримінального кодексу.

Вилучене поліцейськими обладнання
Фото:

Нацполіція

Ще один інцидент стався того ж дня: після отримання повідомлення про незаконний видобуток бурштину у семи кварталах Мульчицького лісництва на місце виїхали працівники групи реагування патрульної поліції.

Правоохоронці побачили, що близько 200 осіб за допомогою майже півсотні мотопомп здійснювали незаконний видобуток бурштину-сирцю.

«На законну вимогу працівників поліції припинити протиправні дії агресивно налаштовані чоловіки нецензурно висловлювалися на адресу правоохоронців та не пускали до місць незаконного промислу. Коли на підмогу виїхали додаткова група поліцейських, невідомі залишили місце події», — йдеться у повідомленні.

За цим фактом поліція порушила справу за статтею 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу) Кримінального кодексу.

Правоохоронці встановлюють осіб, причетних до інциденту. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вимагав звільнення керівників поліції у 9-районах та очільників Служби безпеки України у Рівненській, Волинській та Житомирській областях через бурштинові схеми.

У Держслужбі геології та надр заявили, що для легалізації видобутку бурштину необхідно щонайменше 20 мільйонів гривень інвестицій.

Поділитись: