ENRU

На російських сайтах виявили вірус для прихованого видобування криптовалюти

Розробники антивірусів заявляють про виявлення нової шкідливої програми JS/CoinMiner.A, яка дозволяє приховано видобувати криптовалюту через браузери користувачів. Шкідливий код вбудований у популярні російськомовні сайти.

Про це йдеться в повідомленні компанії ESET.

Зауважується, що шкідлива програма спрацьовує, коли користувач заходить на певні сайти. «Скрипти для майнігу (процесу видобування криптовалюти – ред.) вбудовують у популярні сайти з потоковим відео або браузерними іграми, де користувачі проводять порівняно багато часу. Ці ресурси очікувано завантажують процесор, що дозволяє замаскувати додаткове навантаження від майнера. Таким чином, скрипт працює довше, залишаючись непоміченим», – йдеться у повідомленні ESET.

Таким чином, хакери можуть добувати криптовалюту, поки сторінка зі шкідливим кодом відкрита. За допомогою програми можна видобути таки різновиди криптовалюти як Feathercoin, Litecoin і Monero, оскільки, на відміну від біткоінонов, для майнінгу цих валют не потрібне спеціальне обладнання.

Найвищу активність вірусу зареєстровано в Росії: за даними розробника, на російських користувачів припадає 65% відбитих атак. На другому місці Україна – 21,95%, на третьому – Білорусь 6,49%.

Інфографіка: esetnod32.ru

Раніше повідомлялося, останніми днями Bitcoin продовжує дешевшатипісля оголошення про заборону криптовалютних бірж китайськими регуляторами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖBitcoin та Blockchain: що це таке і як працює в Україні та світі

Нагадаємо, у Києві встановили 6 автоматів з продажу криптовалюти.

31 серпня Рада фінансової стабільності обговорила статус криптовалюти в Україні і дійшла висновку, що треба прийняти окремий законопроект, який визначить статус біткоінів та інших криптовалют. Наразі ж віtcoin не має визначеного правового статусу в Україні.

У травні цього року в Україні відкрили перший bitcoin-автомат. Автомат цифрової валюти, яка створена і працює в мережі інтернет, розташований в одному з торговельних центрів Одеси.