На суді у справі екс-депутата «Народного фронту» Миколи Мартиненка вперше показали документи, які свідчать про прямий його стосунок до офшорної компанії Bradcrest Investments. Слідство вважає, що ця компанія отримувала «відкати» на українських підрядах «Енергоатому» на 6,5 мільйонів євро. Мартиненка підозрюють у легалізації та відмиванні доходів та розтраті державних коштів.

Документи на суді показав прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури Олексій Скибенко, повідомило «Радіо Свобода».

На паперах Мартиненко зазначається бенефіціарним власником цієї панамської компанії. Також там міститься копія паспорту екс-депутата та підпис Мартиненка та Павла Скаленка — іншого підозрюваного у заволодінні коштами «Енергоатому».

За словами прокурора, ці документи на запит вилучила з банків швейцарська сторона.

Адвокати Мартиненка заявили, що такі документи екс-депутат до банку ніколи не подавав.

У Шевченківському суді Києва розглядають причетність Мартиненка до розтрати коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та одержання хабарів при закупівлі підприємством «Енергоатом» обладнання в чеського акціонерного товариства Škoda JS.

Раніше адвокати Мартиненка попросили суд не вивчати документи з банків Швейцарії

Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

Поділитись: