На Тернопільщині виявили артефакт трипільської культури

Під час розкопок у печері Вертеба в Чортківському районі Тернопільської области археологи виявили керамічний посуд, виготовлений 5—7 тисяч років тому.
Про це повідомила пресслужба Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею.
Під час експедиції в печері Вертеба археолог Михайло Сохацький разом із командою наукових співробітників музею виявили керамічну посудину з орнаментом, який характерний для трипільської культури.
В одній із ділянок печери дослідники натрапили на великий орнаментований трипільський зерновик.
У коментарі «Суспільному» Сохацький розповів, що знахідка була несподіваною. Річ у тім, що під час розчищення печери фахівці натрапили на глиняний шар, де зазвичай немає знахідок.
«Ми зробили так званий контрольний штик і побачили пляму. Почали розчищати нижче й побачили, що на глибині є якась керамічна знахідка. Виявилося, що це величезна посудина», — каже археолог.
Він також пояснив, що посуд не зміг зберегтися через високу вологість у печері. Посудину з тріщиною закопали через те, що вона вже не виконувала своєї функції.
Фахівці зазначають, що навколо зерновика вирили спеціальний котлован, після чого закопали посуд у землю та обклали його чистою глиною. У музеї зауважують, що, можливо, там зберігалися певні сипучі речовини, як-от зерно.
«Ми вважаємо, що такі речі є дуже важливими. Це надзвичайно давня культура. Вона важлива тим, що знайдена в контексті історичних подій трипільського населення», — додав Сохацький.
Більше про трипільську культуру
Трипільська культура є однією з основних давньоземлеробських культур кам'яно-мідної доби. Вона відома своєю керамікою та складними обрядами, пов’язаними із землеробством і скотарством. В Україні станом на 2014 рік виявлено понад дві тисячі пам'яток — переважно в Середній Наддністрянщині, Надпрутті й Надбужжі.
- Поділитися: