Майже 40 тисяч жителів Азербайджану записалися добровольцями в армію після бойових зіткнень на кордоні з Вірменією.

Про це «Интерфаксу-Азербайджан» повідомили в Держслужбі з мобілізації та призову на військову службу.

«В Азербайджані близько 38 тисяч громадян висловили бажання добровільно служити в армії, звернулись до апарату Держслужби з мобілізації та призову на військову службу в електронному вигляді, а також у місцеві управління, відділи та підрозділи Служби, і були зареєстровані у відповідній формі», — розповіли у відомстві.

Також у Держслужбі заявили, що серед тих, хто записався у добровольці, є й азербайджанські зірки шоу-бізнесу.

Нагадаємо:

  • Бойові дії між Азербайджаном та Вірменією розпочались 12 липня на ділянці прикордонного Товузького району, що на північному сході Вірменії. Тоді Баку звинуватило Єреван в артилерійському обстрілі на кордоні з метою захоплення позицій.
  • У Міноборони Вірменії заявили, що збройні сили Азербайджану спробували захопити вірменський опорний пункт, прикриваючись артилерійським вогнем.
  • У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль над спірними прикордонними територіями, передусім Нагірним Карабахом. Тривав він до 1994 року, коли сторони досягли перемир'я.
  • Водночас військові прикордонні сутички не припинялися і після цього. Одне з найбільш масштабних загострень сталося в Нагірному Карабасі у квітні 2016 року: тоді повідомляли про щонайменше 33 загиблих і понад 200 поранених з обох боків.
Поділитись: