Книги, в яких розвінчуються ідеї расизму й вищості білої раси, стали одними з найпопулярніших за продажами у США та Великій Британії. Це відбувається на тлі протестів на підтримку темношкірих, які тривають у Штатах та інших країнах світу вже восьмий день — приводом до них стало вбивство афроамериканця Джорджа Флойда.

Про це повідомляє The Guardian.

Так, книга журналістки Рені Едо-Лодж «Чому я більше не говорю про расу з білими» («Why I’m No Longer Talking to White People about Race») наразі очолила рейтинг продажів у британському сегменті онлайнкрамниці Amazon.

А на п’ятому й сьомому місцях відповідно — книги Лайли Саад «Я і вищість білої раси» («Me and White Supremacy») та британського репера Akala «Уродженці: раса і клас у руїнах імперії» («Natives: Race and Class in the Ruins of Empire»).

Усі три книги вже не можна придбати на Amazon: вони закінчилися на складах.

Своєю чергою, у США найпопулярнішою в Amazon книгою є праця науковиці Робін Діанджело «Крихкість білих: чому їм так важко говорити про расизм» («White Fragility: Why It’s So Hard for White People to Talk About Racism»). Її теж уже не можна придбати.

46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Подекуди вони вийшли за межі мирних: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Поділитись: