На парламентських і президентських виборах 2014 року з дільниць Франції змогли проголосували лише 1,5% зареєстрованих громадян України. Причиною цього є недостаня кількість дільниць. Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» заявила представниця української діаспори у Франції Віолета Москалу.

Вона зазначила, що Україна «так «вдало» готує та створює умови для того, щоб українець, який тимчасово чи постійно проживає, подорожує десь закордоном не зміг де-факто (проголосувати — ред.)».

«Коли ми дивилися на кількість виборчих дільниць, і помножили на пропускну можливість де-факто виборчої дільниці, то виходить що українська держава створює такі умови, що тільки півтора відсотка українських громадян змогли нормально проголосувати», — сказала Москалу.

За її словами, консульство може пропустили всередньому до 3 тисяч громадян.

«Були там окремі випадки в Мілані, де проголосували біля шести тисяч, у Варшаві десь. Але була велика кількість у різних країнах, де українці приходили, стояли в чергах і не змогли проголосувати саме через те, що недостатня кількість виборчих дільниць і пропускна можливість (низька — ред.)», — сказала Москалу.

Вона зазначила, що Україна у випадку недостатньої кількості консульств для голосування українців може перейняти досвід Німеччини або Франції та впровадити голосування поштою на закордонних дільницях.

Голова громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель зазначив, що через фінансові перешкоди та низьку пропускну проможність дільниць кілька мільйонів українців не голосуватимуть з країн Європейського Союзу на президентських виборах України 2019 року.

Центральна виборча комісія України закрила всі п’ять виборчих дільниць у Росії. У МЗС України пояснили, що це зробили з метою безпеки. Також Україна для мінімізації впливу Кремля не прийматиме спостерігачів від Росії на виборах президента-2019.

В Україні 31 грудня розпочалася передвиборча кампанія. Вона триватиме 90 днів. Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після видалення фейкових підписників на YouTube, найбільше втратила сторінка Тимошенко

Уже понад 30 кандидатів оголосили про намір брати участь у президентських перегонах. Про намір балотуватися в президенти заявили лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, міський голова Львова Андрій Садовий, голова «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, народна депутатка від БПП Ольга Богомолець тощо. У новорічну ніч комік Володимир Зеленський оголосив, що буде брати участь у майбутніх виборах президента України.

Поділитись: