Політика / Вибори

На виборах президента у Бразилії переміг кандидат від праворадикальної партії Болсонаро

BBC
Політика/Вибори/На виборах президента у Бразилії переміг кандидат від праворадикальної партії Болсонаро
Зберегти
Вигляд
lead
Представник праворадикальної «Соціал-ліберальної партії» Жаір Болсонаро здобув перемогу на президентських виборах у Бразилії.

При підрахунку понад 94% голосів Болсонаро отримав 56% підтримки виборців, у той час як його головний опонент представник лівої «Робітничої партії» Фернандо Хаддад — 44%.

Болсонаро виступав з обіцянкою викорінити корупцію та знизити рівень злочинності у Бразилії.

Другий тур виборів президента у Бразилії розпочався 28 жовтня, виборчі дільниці відкрились о 8:00 і зачинились о 19:00 за місцевим часом.

Напередодні ввечері опитування показали, що Болсонаро має перевагу — 54% проти 46% у його суперника.

63-річний колишній військовий Жаір Болсонаро сім років перебував на посаді конгресмена і прославився як прихильник політики «твердої руки», зокрема обіцяв побороти злочинність та корупцію. Він відомий своїми провокативними висловлюваннями про аборти, мігрантів та сексуальні меншини. За його расистську риторику та різкі висловлювання стосовно жінок Болсонаро прозвали «бразильським Трампом» або «тропічним Трампом».

На початку виборчих перегонів 7 вересня Болсонаро важко поранили під час зустрічі з виборцями, однак він швидко одужав та вирішив балотуватися у президенти Бразилії.

55-річний Фернандо Хаддад — колишній міський голова бразильського Сан-Пауло та екс-міністр освіти, виріс у родині ліванських іммігрантів. Він став кандидатом на посаду президента Бразилії від лівої «Робітничої партії» після того, як колишнього партійного лідера Ігнасіо Лула да Сільву засудили до 12 років ув’язнення за звинуваченням у корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Між «бразильським Трампом» та лівими: як проходять президентські вибори у Бразилії

Пов`язані новини