На відновлення ДніпроГЕС знадобляться роки — «Укргідроенерго»

Щоб відновити Дніпровську гідроелектростанцію, по якій 22 березня російська армія завдала вісьмох ракетних ударів, знадобляться роки.

Про це розповів генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

За його словами, вже зараз зрозуміло, що ДніпроГЕС виведено з ладу «на довгий час».

«Ми вже розуміємо, що [щоб] відтворити станцію [до того стану, у якому вона була] до ракетного удару, будуть потрібні роки. Це не дні і не місяці», — сказав Сирота.

Наразі не можуть розібрати усі завали через те, що перекриття і стіни з підкрановими балками похилилися на машинний зал. Тому спершу треба демонтувати верхню частину машинного залу, щоб було безпечно дістатися до нижньої, каже гендиректор «Укргідроенерго».

Водночас він запевнив, що гребля не пошкоджена і загрози прориву немає. Сирота додав, що після удару по ДніпроГЕС станція втратила понад 1 тисячу МВт потужності із загальних 1,5 тисячі. Тож тепер в енергосистемі шукатимуть, чим замінити пошкоджену станцію, яка була найпотужнішою в усьому Дніпровському каскаді.

Удар по ДніпроГЕС

Під час ранкових обстрілів України 22 березня російські окупаційні війська влучили по найбільшій гідроелектростанції України — ДніпроГЕС у Запоріжжі. Директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота розповів, що зафіксували два прямих влучання — у ГЕС-1 та ГЕС-2. Невідомо, чи вдасться відновити ГЕС-2, оскільки вона пошкоджена серйозно. Є влучання в одну опору, розбиті підкранові балки. Доведеться повністю відновлювати машинний зал та електричне обладнання.

Внаслідок атаки загинув 62-річний водій тролейбуса, який їхав греблею ДніпроГЕС у момент російського удару. Усередині тролейбуса пасажирів не було.

Також, за попередніми даними Держекоінспекції, зафіксували засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни, яка рухалася нижче за течією Дніпра.