На Волині, у селі Красноволя Маневицького району, громада, яка долучилася до Православної церкви України, не пустила до Свято-Михайлівського храму єпископа Нафанаїла та інших священиків Української православної церкви Московського патріархату.

Про це повідомив голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк.

За його словами, священики, ймовірно, приїхали, щоб «показати, що ніякого переходу нема», однак місцеві жителі не допустили їх до храму.

«Остання спроба залишити громаду в Російській православній церкві не вдалась», — наголосив Линдюк.

Він додав, що шанує усі конфесії, які є на території району, й буде всім забезпечувати дотримання прав і свобод в межах Законів України. 

«Але якщо церква має свій центр управління в Москві, зокрема в Кремлі, то це потрібно прямо говорити людям і хто бажає служити чи молитись саме в такій церкві — їм ніхто не буде перешкоджати», — зауважив голова Маневицької райдержадміністрації.

У єпархії УПЦ МП заявили про захоплення храму. Стверджують, що з боку прихильників ПЦУ лунали образи та погрози на адресу духовенства та вірян УПЦ. 

«Духовенство та віряни УПЦ, які прийшли на молитву, були вимушені їхати у сусіднє село, де, в місцевому храмі, їм таки вдалось помолитись за недільною літургією» — додали у єпархії.

Нагадаємо, 6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

«ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Усюди в місті наші»: як Україні в Стамбулі вручали томос про автокефалію

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Про що йдеться у тексті томосу для Православної церкви України?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Томос про надання автокефалії Православній церкві України Вселенський патріарх підписав 5 січня. У цьому документі надання грамоти про незалежність обґрунтовано тим, що про самоврядування з початку здобуття Україною незалежності просили й церковні діячі, й українські чиновники. Томос також зафіксував юрисдикцію Православної церкви України — вона обмежується територією держави, тому ПЦУ не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами України. Парафії ПЦУ відтепер підпорядковуються Вселенському патріархату.

У тексті документа також визначено, що томос дається на збереження предстоятелю Православної церкви України Епіфанію і президенту України Петру Порошенку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос чи не томос? Як добре ви знаєте церковну лексику (ТЕСТ)

Поділитись: