39-річну жінку на початку серпня під час прогулянки у лісі вкусив кліщ, якого та вилучила самостійно. За кілька тижнів у неї з’явилися запаморочення, головний біль та діарея, температура тіла — 38°C. Згодом у неї підтвердили кліщовий вірусний енцефаліт середньої важкості.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Жінку госпіталізували в інфекційне відділення. Як з'ясувалося, вона не вакцинувалася проти цього захворювання.

Що це за хвороба?

Кліщовий енцефаліт — гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системи. Хвороба може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летальних наслідків.

Основним джерелом збудника інфекції вважають іксодових кліщів.

Інкубаційний період триває 7-14 днів. Іноді він зменшується до 4 днів (при аліментарному зараженні) або розтягується до 2 місяців.

У клінічній картині гострого періоду переважають три основні синдроми: загальноінфекційний, менінгеальний і вогнищеві ураження різних областей нервової системи. На місці укусу кліща іноді може з'явитися кільцеподібна еритема чи гіперемія з інфільтрацією.

Як захиститися від укусів кліщів
Фото:

ЦГЗ

Як вберегтися?

Збираючись на прогулянку, передусім треба подбати про правильне вбрання. Найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла.

Для захисту від кліщів варто використовувати репелент (акарицид) — спеціальний засіб від кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо.

На прогулянці триматися треба ближче до центру стежки та не заходити в траву: саме там кліщів найбільше.

Після повернення з прогулянки варто ретельно оглянути себе, близьких та тварин. Одяг — ретельно почистити або випрати й попрасувати. Витрушування не допоможе позбутися кліща.

Поділитись: