У столиці Білорусі десятки тисяч людей вийшли на чергову акцію протесту — «Партизанський марш». Незадовго після початку акції почалися затримання.

Про це повідомляють білоруські «Радіо Свобода», Euroradio і Nexta.

До Партизанського проспекту, який сьогодні мав стати головним маршрутом для колон демонстрантів, стягнули силовиків та військові машини. Там же видно водомети, а також людей у балаклавах, які пересідали в цивільні авто.

Силовики застосували світлошумові гранати й гумові кулі.

Не обійшлося без затримань. Про кількість затриманих наразі не повідомляють.

Що взагалі відбувається у Білорусі?

Уже третій місяць в країні не вщухають протести. Учасники акцій незгодні з офіційними результатами голосувань та закликають визнати президентом Білорусі опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Попри це, Олександр Лукашенко провів 23 вересня «тиху інавгурацію», фактично вступивши на посаду президента.

Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності «таємної інавгурації» та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка «президентом» Білорусі.

Поділитись: