На президентських виборах у Зімбабве переміг чинний президент Еммерсон Мнангагва.

На президентських виборах у Зімбабве переміг чинний президент Еммерсон Мнангагва.

Про це під час спеціального брифінгу заявила голова ЦВК Прісцилла Чигумба, передає SABC. 

Мнангагва представляє правлячу партію «Африканський національний союз Зімбабве — Патріотичний фронт». За нього проголосували 50,8% виборців. Лідер опозиції Нельсон Чаміса отримав 44,3% голосів. 

Сам Мнангагва висловив слова подяки виборцям на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, після проведення виборів у країні 30 липня, на вулиці Хараре вийшли противники чинного президента — Еммерсона Мнангагви. Вони почали кидати у каміння у будівлі та підпалювати шини.

Протести розпочалися після того, як виборча комісія Зімбабве оприлюднила попередні результати виборів, згідно з якими правляча партія завоювала більшість місць у парламенті.

Партія «Патріотичний фронт», яка була при владі увесь час після того, як південноафриканська країна отримала незалежність у 1980 році, виграла 145 місць у парламенті на 210 місць.

Опозиційна партія «Рух за демократичні зміни» отримала 60 місць.

30 липня у Зімбабве відбулись вибори президента: на дільниці прийшло 75% виборців. Уперше з 2002-го року на вибори допустили міжнародних спостерігачів. Офіційні результати мають оголосити за 5 днів після голосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.

Нагадаємо, 15 листопада минулого року у Зімбабве відбувся військовий переворот. Водночас військові заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що помістили Мугабе «під домашній арешт».

Правляча партія Зімбабве висунула Роберту Мугабе ультиматум. Колишні однопартійці вимагали від Мугабе упродовж 24 годин піти у відставку. Але Мугабе заявив, що оголосив про голодування.

Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив на початку листопада.

21 листопада президент Зімбабве оголосив про відставку. Новим президентом стане Еммерсон Мнангагва, якому наразі 75 років.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи стане Зімбабве демократією? — інтерв'ю з найвідомішим активістом країни

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile