Представник Нідерландів Дункан Лоуренс переміг на головному європейському пісенному конкурсі Євробачення із композицією «Arcade». Він здобув загалом 492 бали. На другому місці із відривом у 27 балів — представник Італії Mahmood із піснею Soldi. Сергій Лазарєв із композицією Scream від Росії зайняв трете місце: такий самий результат був у нього на Євробаченні і у 2016 році, коли перемогла Джамала. Нідерланди вперше з 1975 року виграли Євробачення. Громадське розповідає, що відомо про цьогорічного переможця.

Переможець Євробачення-2019 Дункан Лоуренс, Ізраїль, 18 травня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Справжнє ім’я виконавця — Дункан де Мур. 25-річний виконавець походить із містечка Спейкеніссе, що у провінції Південна Голландія. Змалку займався музикою, а у 18-річному віці виграв у міському конкурсі талантів у місті Бріллє в Нідерландах. За рік заснував власну групу The Slick and Suited: із нею він розпочав музичну кар’єру у рок-академії в Тілбурзі, яку закінчив у 2017 році, та виступав на популярному фестивалі в Гронінгені Eurosonic Noorderslag.

«Я виріс у містечку, де музика була ніби чужинцем. Вона ніколи не входила до звичайної шкільної програми. Однак це не могло мене спинити у бажанні творити. Якось я пройнявся цим магічним способом висловлювати себе та розповідати власну історію. У нас був лишень малесенький місцевий театр і стара музична школа. Я щодня грав на фортепіано, писав власні пісні та вірші. Я пам’ятаю усе це як учора. І тоді я був певен: я буду музикантом», розповідав Лоуренс.

Також виконавець брав участь у п’ятому сезоні конкурсу «Voice of Holland» під керівництвом нідерландської кантрі й поп-співачки Ільзи Де-Ланге.

Минулого року разом із Джихадом Рахмуні Лоуренс написав пісню «Closer» для альбому корейської групи TVXQ «New Chapter #1: The Chance of Love».

Дункан Лоуренс під час оголошення результатів конкурсу, Ізраїль, 18 травня 2019
Фото:

Thomas Hanses/eurovision.tv

В інтерв’ю напередодні старту конкурсу Дункан Лоуренс розповів, що насолоджується перебуванням у Тель-Авіві: йому «до вподоби поєднання музики та смачної їжі». Також він розповів, що його улюблений музичний альбом — американської співачки Біллі Айліш, а серед його музичних кумирів — Елвіс Преслі, Емі Вайнхауз та Курт Кобейн. Улюбленою піснею за останні роки Євробачення називає Dance you off шведського виконавця Benjamin Ingrosso. Лоуренс цікавиться міфологією та давніми мовами: каже, що займався б цим глибше, якби не співав. Своєю найкращою звичкою виконавець вважає терплячість, а головною мрією свого життя — розповідати історії через музику і надихати цим інших.

Переможна пісня цьогорічного Євробачення — про нещасливе кохання. ЇЇ ключові рядки: «Small-town boy in a big arcade/ I got addicted to a losing game» («Хлопець із провінційного містечка у великій аркаді, я став залежним від цієї програшної гри»). Аркада — це жанр комп’ютерних ігор із коротким та водночас інтенсивним ігровим процесом. Прикметно, якщо гравець помирає у грі, це здебільшого відбувається по його вині.

Arcade — перша самостійна композиція Лоуренса. Як розповів сам виконавець, це — його дуже особиста історія. У композиції йдеться про дівчину, яку він добре знав у юності. «Любов може бути шаленством. Вона затягує нас, ми закохуємось наосліп. А коли почуття минають, усе, що ми робимо, — це сподіваємося, що вони коли-небудь повернуться. До тих пір, поки ми не збагнемо (часто — коли уже надто пізно), що нас затягнула ця програшна гра». Водночас цю пісню Лоуренс називає «бажаним стартом своєї музичної кар’єри».

Ще на початку конкурсу довкола виступу Дункана Лоуренса виник скандал: журі помітило, що відео на конкурсну пісню з’явилось у мережі раніше, аніж дозволяють правила конкурсу. Втім, учасникові це пробачили і не дискваліфікували його.

Напередодні фіналу стало відомо, що Дункан Лоуренс і ще двоє учасників — представниця Австралії Кейт Міллер-Хайдке та представник Італії Mahmood отримали премію Марселя Безансона. Це щорічна премія, названа за іменем засновника Євробачення, яка з 2002 року вручається в межах конкурсу. Лоуренсу дісталась нагорода у категорії Press Award: її лауреата обирають акредитовані на Євробаченні представники медіа.

Дункан Лоуренс під час виступу, Ізраїль, 18 травня 2019
Фото:

Thomas Hanses/eurovision.tv

Поділитись: