На заході у школі Києва помітили нібито «піонерські хустки». У МОН відреагували

Хустки лідерів учнівського самоврядування «ПЕРЛ»
Хустки лідерів учнівського самоврядування «ПЕРЛ»PERL / Facebook

У Печерському районі Києва лідери учнівського самоврядування провели в одній зі шкіл «Лідерський форум». На захід школярі прийшли у хустинках, які багатьом нагадали «піонерські краватки». В організації вказують, що це не так. На інцидент відреагувало Міністерство освіти та науки.

Управління освіти та інноваційного розвитку у Печерському районі Києва повідомило, що 22 квітня у школі № 90 провели освітню зустріч «Лідерський форум».

Захід проводили для ознайомлення школярів району з роботою учнівського самоврядування Печерської Елітної Ради Лідерів «ПЕРЛ» та залучення до участі в громадській діяльності.

Утім, опубліковані фото із заходу обурили користувачів соцмереж: деяким здалося, що хустки на школярах нагадують червоні краватки піонерського руху. Окрім того, користувачів обурило, що захід проводився 22 квітня — день народження радянського політичного діяча Володимира Леніна.

В організації на критику відповіли, що краватки, у яких виступали школярі, мають кораловий колір.

«Якщо комусь здалось, що вони червоні — це просто невдале освітлення приміщення, бо наш фотограф теж підліток і тільки вчиться», — йдеться у повідомленні.

Вже наступного дня у «ПЕРЛ» повідомили, що лідери учнівського самоврядування зіткнулися з кібербулінгом через звинувачення у носінні червоних краваток, «що наштовхує користувачів мережі на думки про радянщину».

Там пояснили, що кожен район Києва має свою багаторічну символіку та традиції, зокрема кольори, які ідентифікують раду лідерів. Також кожен район має свою форму у відповідних кольорах — футболки, кепки, краватки, світшоти тощо, які вдягають на заходи, залежно від зручності та характеру події.

Хустки лідерів учнівського самоврядування «ПЕРЛ»PERL / Facebook

«Кольори ПЕРЛу — зелений та кораловий [...] Захід відбувався в приміщенні. Через освітлення може здатися, що колір дещо інший, наприклад, червоний. Але жодних краваток червоного кольору на лідерах не було. Учнівська ліга Києва існує з 1998 року, покликана взаємодіяти у форматі трикутника "Вчителі, батьки, діти»", щоб впроваджувати зміни та свої погляди задля ефективної реалізації освітнього процесу та його покращення. Те, що ми бачимо — це цькування і кібербулінг», — йдеться у заяві.

У «ПЕРЛ» наголосили, що повністю підтримують процеси декомунізації, деколонізації, підтримують ЗСУ, а школярі зіткнулися з негативом в інтернеті «через те, чого насправді не було».

Міністерство освіти та науки на тлі обговорень інциденту опублікувало свій коментар, але згодом його видалило.

«Це гарне нагадування, що освітяни та батьки мають докладати зусилля для формування у дітей та молоді поваги до культурного та історичного минулого України. Ми, українці, знаємо, якою ціною щодня виборюється незалежність та свобода. А у світі існує безліч прекрасних та дивовижних кольорів, які можна використати у символіці лідерського руху. Головне, аби ці кольори не суперечили закону про декомунізацію», — йшлося у повідомленні.

Доповнено о 21:07. Згодом у МОН опублікували оновлену версію допису: зазначили, що у ситуації треба було розібратися краще, але жодним чином не підтримують цькування дітей.

«Учнівське самоврядування організувало захід. І це варто вітати, адже дітей важливо підтримувати та надихати. Жодним чином не обрізати їм крила. Жодним чином не принижувати. Це неприпустимо [...] Із радістю запрошуємо учасників заходу на екскурсію та знайомство до міністерства», — йдеться у дописі.