Члени дільничних виборчих комісій на Закарпатті допускали технічні помилки під час заповнення протоколів і робили виправлення в протоколах, перебуваючи в окружних виборчих комісіях, що є протизаконним.

Як повідомив координатор спостереження громадянської мережі «ОПОРА» за виборами в Закарпатській області, члени комісій також привозили з собою печатки, які мають зберігатися в сейфі в приміщенні ДВК, передає кореспондентка Громадського. 

«Це некомпетентність членів ДВК. З неформальних розмов ми дізнавалися, що люди так роблять не тому, що хочуть порушити закон, а тому що не знають певних речей. Плутанина виникає з кількістю невикористаних, недійсних бюлетенів», — зазначив Гулан.

Спостерігачі «ОПОРИ» зафіксували такі випадки в Ужгороді, Сваляві й Мукачеві. 

Зокрема, на ОВК 69 з центром в Мукачеві, після того, як спостерігачка помітила, що членкиня ДВК робить виправлення в протоколі, та почала її штовхати. 

За законом, вносити уточнення до протоколів можна лише за окремого рішення на території дільничної виборчої комісії. 

Спостерігачка теж помітила, що на цю ОВК члени дільничних виборчих комісій привозять протоколи в розпакованих пакетах. 

Також члени дільничних виборчих комісій підписували протоколи майбутньою датою, 22 липня, коли ще було 21. Цим самим вони затягували процедуру підрахунку голосів.

Нагадаємо, після підрахунку понад 75% голосів, «Слуга народу» набирає понад 42% голосів, «Опозиційна платформа — за життя» — 13%, «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос» проходять у Раду, але набирають менше 10%.

Поділитись: