На Закарпатті поліція порушила кримінальну справу через розміщення рекламних щитів з антиугорськими написами.

Провадження відкрили за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії.

Санкція цієї статті передбачає штраф, виправні роботи, обмеження або позбавлення волі.

«Наразі встановлено, що в ніч на 20 жовтня невідомі особи розмістили плакати провокаційного змісту на території декількох сіл. Встановлюються особи, причетні до вчинення цього злочину. Подальше досудове розслідування триває», — повідомили у прокуратурі Закарпатської області.

Раніше у кількох районах Закарпатської області розклеїли борди з антиугорськими написами. Влада Закарпаття заявила, що вважає це провокацією з боку Росії.

За словами очільника області Геннадія Москаля, на бордах написали «Зупинимо сепаратистів». і розмістили фото діячів політичної партії Товариство угорської культури Закарпаття.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що важливо з'ясувати відповідального за це.

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Пізніше ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile