У Запорізькій області в селі Мала Белозірка-4 стався обвал на шахті, внаслідок якого загинула одна людина.

У Запорізькій області в селі Мала Белозірка-4 стався обвал на шахті, внаслідок якого загинула одна людина.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій області.

«4 вересня о 04:25 у шахті «Експлуатаційна», ПрАТ «Запорізькій залізорудний комбінат» у с. Мала Білозерка Василівського району виникла надзвичайна подія. На відмітці — 940 м стався обвал породи, внаслідок чого під завалом опинився проходчик 11 дільниці», — йдеться у повідомленні.

На ліквідацію наслідків надзвичайної події прибули рятувальники 7-го взводу Державного воєнізованого гірничорятувального загону ДСНС України. О 05:34 тіло 33-річного загиблого вилучили з-під завалу.

Зазалом на момент обвалу у шахті перебували 424 гірника. Загрози їхньому життю немає.

Наразі роботи на дільниці припинені, інші працюють у штатному режимі.

Раніше в уряді заявили, що лише 4 державні шахти є прибутковими, решта — збиткові.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень.

Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

Раніше повідомлялось, що Мінфін направив 220 мільйонів гривень для виплати зарплат шахтарям.

Нагадаємо, що на початку 2018 року в приміщенні Міненерговугілля працівники трьох шахт «Селидіввугілля» оголосили безстрокове голодування. Вони закликали, аби держава «привела в належний стан вугільну галузь і визнала, що на теперішній час без фінансової підтримки з боку держави своєчасна винагорода праці шахтарів неможлива».

Також на Волині близько 100 шахтарів вийшли в селі Старовойтове і перекрили дорогу, вимагаючи виплатити зарплату за липень-серпень.

Поділитись: