Засідання ОПЕК + скликали у неділю ввечері, 12 квітня, щоб затвердити угоду зі скорочення нафтовидобутку.

Про це російському «Интерфаксу» повідомило джерело, знайоме з ситуацією.

Інше джерело стверджує, що згоди Мексики на угоду поки немає. Третій співрозмовник каже, що Мексика не може не погодитися на пропозицію ОПЕК+.

У четвер, 9 квітня, 22 з 23 делегатів затвердили угоду з колективного зниження нафтовидобутку в травні-червні на 10 млн барелів на добу. Далі, до кінця року, коригування обсягів складе 8 млн б/д, і далі, до 30 квітня 2022 року — 6 млн б/д. База відліку — видобуток у жовтні 2018 року.

Для Росії й Саудівської Аравії, лідерів ОПЕК+, встановлена ​​окрема цифра — 11 млн б/д. В угоді враховують тільки нафту, без конденсату.

Мексика мала б знизити видобуток у перші два місяці на 400 тис. б/д, потім на 350 тис. б/д, з 2021-го — на 240 тис. б/д.

Цю угоду погодили всі країни ОПЕК і не-ОПЕК, які беруть участь у Декларації про кооперацію, крім Мексики, тому угода відбудеться у разі участі Мексики, йдеться у резолюції за підсумками засідання ОПЕК + 9 квітня.

Повідомлялося, що ОПЕК+ не готова скорочувати нафтовидобування без участі інших світових виробників, які не беруть участі в альянсі, зокрема, США та інших країн G20.

Поділитись: