НАБУ повідомило про підозру трьом експосадовцям «ПриватБанку» у розтраті понад 136 млн грн

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру трьом колишнім посадовцям «ПриватБанку» у розтраті понад 136,89 млн грн.

Про це повідомили у пресслужбі.

Серед підозрюваних колишній голова правління «ПриватБанку»; колишній перший заступник голови правління «ПриватБанку»; колишня керівниця одного з підрозділів «ПриватБанку», яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов'язаній страховій компанії.

Їх підозрюють у тому, що у грудні 2016 року за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним вони на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами «ПриватБанку».

Підозру колишнім посадовцям підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

У НАБУ прізвища фігурантів не називають. Однак, як пише журналіст Олег Новіков, підозру поштою направили Олександру Дубілету, який був головою правління «ПриватБанку». Серед фігурантів також ексзаступник глави правління Володимир Яценко, якого вчора, 22 лютого, затримали у «Борисполі».

Що їм інкримінують?

Дубілету повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 1 та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу. За це загрожує позбавлення волі від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років, штраф від 4 250 до 12 750 грн (стаття 366). А також від 7 до 12 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років із конфіскацією майна (стаття 191).

Колишній керівниці одного з підрозділів «ПриватБанку» повідомили про підозру за тими ж статтями, що й Дубілету, а Яценку — лише за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу.

Що сталося з «ПриватБанком»

У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав «ПриватБанк» юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.

Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку, уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися в березні 2022 року.