У «Борисполі» посадили літак із топфігурантом справи «ПриватБанку», який хотів утекти з країни

У «Борисполі» посадили літак із топфігурантом справи «ПриватБанку», який хотів утекти з країни
У «Борисполі» посадили літак із топфігурантом справи «ПриватБанку», який хотів утекти з країниНАБУ

Правоохоронці посадили в аеропорту «Борисполі» приватний літак, на борту якого був топфігурант справи «ПриватБанку», що хотів утекти з країни. Його затримали.

Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро.

Там зазначили, що йдеться про колишнього заступника голови правління «ПриватБанку». За словами джерел «Української правди» та LB.ua у правоохоронних органах, ідеться про Володимира Яценка — першого заступника голови правління «ПриватБанку» у 2016 році.

У НАБУ кажуть, що чоловік планував покинути Україну на приватному літаку, вилетівши з Дніпра в напрямку Відня. Правоохоронці звернулися до «Державіаслужби», і літак вдалося посадити в «Борисполі».

Детективи НАБУ розпочали невідкладні слідчі дії. Раніше генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру цьому фігуранту справи у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Ідеться про привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном через зловживання службовою особою або організованою групою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає від 7 до 12 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років із конфіскацією майна.

Деталі в НАБУ обіцяють повідомити згодом.

Оновлено: в Офісі генпрокурора згодом уточнили, що Яценка затримали.

У «Борисполі» посадили літак із топфігурантом справи «ПриватБанку», який хотів утекти з країниНАБУ

Хто такий Володимир Яценко

Це співзасновник Monobank і колишній заступник голови правління «ПриватБанку». Разом із низкою колишніх топменеджерів «ПриватБанку» Яценко володів міноритарними пакетами акцій фінустанови. До націоналізації банку у 2016 році у власності Яценка було 0,3236% акцій банку.

На початку 2020 року Господарський суд Києва відкрив провадження за позовами низки екстопменеджерів та ексакціонера «ПриватБанку», які оскаржили його націоналізацію. Серед позивачів є і Яценко.

Нагадаємо, ще в листопаді 2019 року Генеральна прокуратура України передала до НАБУ справи про виведення колишніми власниками «ПриватБанку» коштів із цього банку, що призвело до його банкрутства та націоналізації. Відтоді НАБУ — єдиний правоохоронний орган в Україні, який розслідує схеми Коломойського.

Що сталося з «ПриватБанком»

У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав «ПриватБанк» юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.

Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку, уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися в березні 2022 року.