Національне антикорупційне бюро заявило, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура наказала викреслити прізвище екс-заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського зі скерованих до суду клопотань детективів щодо розкрадань в оборонці. У самій САП таку заяву заперечили.

НАБУ заявило про саботаж розслідування розкрадань в оборонці, за фактами розслідування Bihus.info, з боку САП.

За словами НАБУ, антикорупційна прокуратура ігнорує витребування в Генеральної прокуратури провадження, яке, ймовірно, має листування між фігурантами журналістського розслідування. Без погодження САП НАБУ не може отримати це провадження.

Серед звинувачень НАБУ також затягування погодження на виїмку речей та документів, важливих для розслідування.

Окрім того, НАБУ заявило про усну вказівку з боку САП — «видалити з тексту клопотань прізвище Гладковський».

САП, зі свого боку, опублікувала заяву у відповідь НАБУ за 4 години. Та назвала працівників НАБУ «служителями давньогрецької богині брехні й обману (Апате), а не Феміди».

Що сказали в САП:

  • про обшуки та виїмку майна: прокурори САП погодили 50 клопотань про обшуки (зокрема, на об'єктах обох Гладковських, посадовців «Укроборонпрому», постачальників, тощо), 21 клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, 3 клопотання про арешт майна та затвердили постанову про витребування «з іншого органу кримінального провадження» (імовірно, йдеться про згадану НАБУ Генпрокуратуру);
  • про свою роботу: САП вжила всіх заходів для доступу детективів НАБУ до матеріалів провадження про розслідування в оборонці;
  • про усні вказівки щодо викреслення Гладковсього з подань: заперечили та виклали скан одного з погоджених САП клопотань на обшук, у якому згадані прізвища обох Гладковських, а також інших фігурантів (Рогози, Жукова).

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: