Національне антикорупційне бюро України просить президента Петра Порошенка не підписувати законопроект, що впроваджує судову реформу.

Національне антикорупційне бюро України просить президента Петра Порошенка не підписувати законопроект, що впроваджує судову реформу у нинішній редакції. 

Прес-служба НАБУ наголошує, що підписання Закону №6232 призведе до «колапсу органів досудового розслідування та паралізує систему правосуддя України».

Так, обрахування строків досудового розслідування здійснюватиметься з моменту внесення відомостей до ЄРДР (навіть якщо особу правопорушника не встановлено), а слідчий буде зобов’язаний закрити кримінальну справу у разі завершення встановлених строків, безвідносно чи розкритий злочин.

«Подібної норми немає, мабуть, у жодній цивілізованій країні світу. У практиці правоохоронних органів Європи та США є чимало випадків, коли розслідування особливо складних злочинів тривали роками. І це при тому, що процес досудового розслідування у більшості країн Заходу є значно простішим ніж в Україні», — повідомили в НАБУ.

Ці зміни суперечать також національному законодавству.

«Вони призведуть до порушень законних прав заявників, потерпілих, цивільних позивачів, інтересів держави, адже не передбачають можливості поновлення досудового розслідування. За таких обставин, після закінчення строку досудового розслідування притягнути до кримінальної відповідальності особу, яка вчинила злочин, буде неможливим», — додали в Бюро.

НАБУ закликає Президента України у жодному разі не підписувати Законом України №6232 у поточній редакції.

«Зміни до КПК мають бути допрацьовані після проведення відповідних консультацій з усіма суб’єктами кримінального процесу», — додали в НАБУ. 

3 жовтня Верховна Рада підтримала судову реформу. За законопроект 6232, який вносить зміни до низки кодексів та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутати.

Наступного дня депутати від фракції «Самопоміч» зареєстрували законопроект про її скасування.

ЧИТАЙТЕ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформизагрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

Головною причиною обурення депутатів стала так звана 109-та поправка, унесена Андрієм Лозовим (РПЛ). Вона змінювала принцип розрахунку терміну досудового розслідування, значно скорочуючи його термін.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: