Національне антикорупційне бюро України відсторонило від роботи двох свої працівників Олега Борисенка і Дмитра Литвиненка, які є фігурантами розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонці, заявив директор НАБУ Артем Ситник.

За словами очільника відомства, відповідне рішення ухвалили сьогодні вранці.

«Після консультації з радою громадського контролю, я поговорив з керівником управління внутрішнього контролю. Вирішили відсторонити Литвиненка та Борисенка», — розповів Ситник.

За його словами, це зроблено для того, щоб мінімізувати тиск на цих людей і максимально сприяти досудовому розслідуванню.

Водночас Ситник додав, що не бачить достатніх підстав для відсторонення свого першого заступника Гізи Углави, який також згадується у розслідуванні.

Нагадаємо, 13 березня Ситник заявив, що не виключає звільнення працівників бюро, згаданих у розслідуванні Bihus.info.

Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» 25 лютого випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинитийого повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

11 березня розслідувачі з програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустили фінальну частину розслідування про розкрадання в оборонці, у якій йшлося про причетність правоохоронних органів до покривання зловживань.

Поділитись: