Усі слідчі органи знали про оборудки сина екс-заступника глави РНБО Олега Гладковського Ігоря та його «бізнес-партнерів», але закривали справи або спускали їх на гальмах за хабарі.

Про це йдеться в новій частині розслідування журналістів Bihus.info, присвяченому розкраданням в оборонному комплексі країни.

«Якщо покопатися в судовому реєстрі, то стане очевидним: за роки функціонування схеми Гладковського-Жукова-Рогози у цій країні не лишилося органу, котрий би ще не брався за схеми хлопчиків. Податкова, Нацполіція, прокуратура, СБУ, НАБУ — усі вони починали, але всі вони або ховали, або спускали розслідування на гальмах», — заявила авторка розслідування Леся Іванова.

Вона наголосила, що переписка учасників схеми свідчить про те, що розслідування «скисали не безкоштовно», а здебільшого йшлося про хабарі у 10-20 тисяч доларів за раз.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фігуранти журналістського розслідування — Андрій Рогоза, Віталій Жуков та Ігор Гладковський — співучасники, «з погляду людської логіки», утім слідству треба довести автентичність їхнього листування, а також отримати інші докази.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

4 березня правоохоронці затримали 5 осіб за підозрою в розтраті коштів державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства Спецтехноекспорт, яке є дочірнім підприємством Укрспецекспорту і входить до концерну Укроборонпром.

7 березня Солом’янський райсуд Києва узяв під варту з правом внесення застави. Бельбаса, Барбула, Панасенка та ще двох екс-працівників Спецтехноекспорту підозрюють у причетності до розтрати 55,5 мільйона гривень коштів держпідприємства. Наступного дня директор державного Спецтехноекспорту Владислав Бельбас та двоє екс-працівників підприємства Павло Барбул і Денис Панасенко, підозрювані у розтраті коштів, вийшли з Лук'янівського СІЗО під заставу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile