У Національному антикорупційному бюро заявили про викриття посадовців Нацгвардії на махінаціях із житлом на 17,3 мільйона гривень.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Там кажуть, що злочинна група з 5 людей організувала корупційну схему закупівлі для військовослужбовців Нацгвардії квартир, непридатних для проживання.  

За даними слідства, у 2017 році з бюджету за покупку житла нацгвардійцям виділили майже 86 мільйонів гривень. Дізнавшись про це, власник декількох фірм вирішив організувати злочинну схему для заволодіння частиною цих коштів.

До схеми він залучив чотирьох людей:

начальника фінансової служби управління розквартирування і капітального будівництва логістики ГУ Нацгвардії;

начальника управління розквартирування і капітального будівництва логістики ГУ Нацгвардії;

директора ТОВ-переможця конкурсу;

адвоката, представника директора ТОВ.

Їм вдалося переконати членів конкурсної комісії, що квартири фірми, що належить фігуранту справи, відповідають вимогам.

«Насправді інженерні комунікації з постачання комунальних послуг не підключили, а оздоблювальні роботи виконали лише частково. Експертиза, проведена в межах досудового розслідування, засвідчила непридатність цієї нерухомості для проживання», — йдеться у повідомленні.

Однак попри це НГУ уклала угоди на придбання квартир, за що фірмі підозрюваних перерахували 17,3 мільйона гривень.

Власнику фірм та начальнику фінансової служби управління НГУ повідомили про підозру заочно, бо вони втекли. Їх оголосили у розшук. Решті фігурантів змінили підозру, бо вони діяли організованою групою.

Нагадаємо, це вже не перша корупційна справа щодо житла для нацгвардійців. У так званій справі «квартир Нацгвардії» підозрюваними, зокрема, є колишній командувач НГУ Юрій Аллеров та колишній народний депутат Максим Микитась.

2 жовтня 2019 року НАБУ та САП повідомили ексдепутату Микитасю про підозру у заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень. За даними слідства, Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами, організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова.

Поділитись: