Детективи Національного антикорупційного бюро одразу після завершення слухання справи ПриватБанку проти його колишніх власників у Високому суді Англії через суд домоглися отримання інформації про юристів, які брали участь у справі на стороні державного банку.

Про це Громадському повідомили у прес-службі ПриватБанку.

«26 липня 2019 року, наступного дня після завершення слухання справи ПриватБанк проти колишніх акціонерів в Апеляційному суді Англії та Уельсу, ПриватБанк отримав ухвалу суду з вимогою надати детективам НАБУ всі документи щодо підстав та умов отримання ПриватБанком послуг від українських та іноземних юридичних радників та інших консультантів», — повідомили у ПриватБанку.

Там зазначають, що підставою для надання такої інформації став позов депутатів Верховної Ради минулого скликання О. Дубініна та В. Купрія від 2017-2018 років, яких банк пов'язує зі своїми колишніми власниками — Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.

«Провадження щодо заяв екс-депутатів були зупинені слідчими органами ще 2017 року, але з невідомих причин поновлені влітку 2019 року», — зазначають у ПриватБанку.

Крім цього, за словами прес-служби державного банку, детективи НАБУ наполягали на якнайшвидшому отриманні документів ПриватБанку через «реальну загрозу зміни або знищення документів». Також у НАБУ заявили, що ПриватБанк порушив закон про публічні закупівлі, найнявши послуги юридичних консультантів, хоча положення цього закону на банк не поширюються.

« В той же час ПриватБанк був повністю виключений із судового процесу та позбавлений будь-якої можливості надати свою позицію та докази в суді.  Винесена ж Ухвала оскарженню не підлягає», — додають у ПриватБанку.

У державному банку закликали керівництво НАБУ захистити інформацію про юристів, які допомагають судитися з колишніми власниками банку, адже порушення адвокатської таємниці загрожує захисту інтересів державного банку у судових процесах у США, Великій Британії, Україні та на Кіпрі.

Нагадаємо, що 22 липня апеляційний суд почав розглядати апеляцію ПриватБанку на рішення суду про невідповідність юрисдикції у справі банку проти його колишніх власників.

Зазначимо, що мова йде про позов ПриватБанку до Високого суду Англії від 2017 року. Цим позовом банк доводив у суді, що його колишні власники вивели близько 5,5 мільярда доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальний захід у вигляді всесвітнього арешту на їхні активи.

Згодом Коломойський та Боголюбов подали апеляцію на це рішення суду, у якій довели, що справа ПриватБанку не у юрисдикції цього суду, а відтак, суд не може накладати арешт на активи олігархів. Банк це рішення оскаржив.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і наразі арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

Поділитись: