9 українських банків, з яких 2 — державні, можуть порушити нормативи достатності капіталу через економічну кризу. Це означає, що існує ризик їхньої платоспроможності.

Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час брифінгу щодо презентації звіту про фінансову стабільність.

«Результати стрес-тестування виявилися в цілому кращими, ніж минулого року, та засвідчили, що більшість банків були готові до поточної кризи. Водночас було виявлено, що дев’ять банків можуть порушити показники достатності основного капіталу, із них два — державні. Це ті ж установи, які мали негативні результати стрес-тестування і в минулому, проте не вжили достатніх заходів для вирішення накопичених проблем», — повідомила вона.

Решта 7 банків, які можуть порушити нормативи щодо капіталу, — приватні. Сукупно на них припадає близько 5% всього банківського ринку.

Загалом, у Нацбанку не бачать значних ризиків для банківської системи. «Чи означає це, що ці банки вже зараз можуть стати проблемними? Ні. За державними банками платоспроможність гарантуватиме держава, а частка приватних банків, які можуть порушити нормативи НБУ, припадає лише 5% ринку, тобто суттєвої загрози наразі немає», — повідомила Рожкова.

Разом з цим, у Нацбанку повідомили, що занепокоєні зростанням споживчих кредитів, за якими немає забезпечення заставою. Частина цих кредитів за підсумками кризи можуть стати непрацюючими, що призведе до погіршення кредитного портфеля банків.

«За оцінками НБУ понад 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими через кризу. Ці збитки реалізуються протягом наступних кількох кварталів, тож банки не повинні зволікати з їх визнанням та вчасно формувати резерви», — додала Рожкова.

Поділитись: