У Національному банку України розробили механізм віддаленої ідентифікації особи, який передбачає, що для відкриття рахунку у банку достатньо буде здійснити відеодзвінок.

Про це повідомляють у пресслужбі НБУ.

«Незабаром для відкриття рахунку в новому банку візит у банківське відділення або особиста зустріч з агентом банку стане зайвим кроком. Ми очікуємо, що на фінансовому ринку з’являться інноваційні продукти та сервіси, що стануть у нагоді банкам для здійснення верифікації їх клієнтів», — повідомив директор департаменту фінансового моніторингу Нацбанку Ігор Береза.

НБУ розробив декілька варіантів віддаленої ідентифікації клієнтів банків. Перший — ідентифікація за допомогою відеодзвінків. Другий — спрощений варіант, який передбачає, що клієнти зможуть ідентифікувати себе за допомогою електронних підписів чи сканування чіпу ID-картки або закордонного паспорта.

Спрощений варіант НБУ підготував для тих випадків, коли клієнт чи банк не мають можливості налагодити відеоконференцію.

Фото:

Нацбанк

Рахунки, відкриті за допомогою спрощеної моделі віддаленої ідентифікації, будуть мати певні обмеження: загальний розмір ліміту видаткових операцій з такого рахунку не може перевищувати 40 тисяч гривень на місяць та 400 тисяч гривень на рік, а загальний залишок за всіма рахунками клієнта не має перевищувати 40 тисяч гривень.

Нові зміни мають запрацювати з 28 квітня 2020 року.

Поділитись: