Іноземним компаніям, які не зареєстровані в Україні, дозволили відкривати рахунки в українських банках.

Відповідні зміни до валютного регулювання схвалили у Національному банку України, передає прес-служба установи.

Відтепер іноземні компанії та інвестиційні фонди не повинні створювати в Україні окремих компаній-представництв. Це має спростити їхню діяльність в Україні та інвестування коштів як в державні цінні папери, так і в економіку загалом.

«Положення документа не містять також режимів рахунків клієнтів (тобто обмежень стосовно проведення операцій з рахунками), а лише визначають деякі особливості здійснення операцій за рахунками окремих клієнтів», — уточнюють в НБУ.

Також, відповідно до нових правил, при зміні назви компанії їй не потрібно закривати свій банківський рахунок.

Водночас Нацбанк запровадив оновлений механізм валютного нагляду за операціями з банківськими рахунками.

«Нова система валютного нагляду ґрунтується на ризикоорієнтованому підході та запроваджує кардинально новий підхід, який відповідає принципу — менше ризиків — менше уваги, більше ризиків — більше уваги», — зазначають у Нацбанку.

Зміни положень відбулось в межах валютних послаблень в Україні після того, як 7 лютого 2019 року набув чинності новий закон про валюту.

Нагадаємо, що 7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

Поділитись: