Протягом першої половини 2019 року Національний банк України купуватиме щодня по 15 мільйонів доларів для поповнення міжнародних валютних резервів України.

За розрахунками Нацбанку, така купівля не має впливати на курс валют та ситуацію на валютному ринку.

«У 2018 році загальні обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку зросли на 38% до 117 млрд дол США (без участі НБУ), а обсяги інтервенцій Національного банку з купівлі та продажу валюти становили усього 5 млрд дол. США. Тож вплив Національного банку на формування курсу є мінімальним», — повідомляють у Нацбанку.

Там зазначають, що залежно від ситуації з курсом валют там можуть зменшувати обсяги поповнення резервів через купівлю валюти у банків або взагалі від неї відмовитися.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 117,9 мільйонів доларів через сприятливу ситуацію та падіння курсу валют.

На початку 2019 року міжнародні резерви України досягли максимального рівня за останні 5 років.

Поділитись: