У Національному банку України очікують, що до кінця року Рада директорів Міжнародного валютного фонду не встигне затвердити нову кредитну програму для України.

Про це повідомив голова правління Нацбанку Яків Смолій під час представлення рішення НБУ щодо облікової ставки 12 грудня.

«Ми очікуємо, і так побудований графік засідань ради директорів МВФ, що цього року рішення про підписання програми не буде, але згідно того графіку, коли може відбутися засідання, то це перший квартал 2020 року», — повідомив Смолій.

7 грудня Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці. Зокрема, домовленість передбачає підписання так званої Staff Level Agreement — попередня згода, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів на 3 роки.

Зазначимо, що наразі програма з МВФ ще не дії. Її має затвердити Рада директорів фонду. Лише після цього стануть відомі деталі про зобов’язання України в межах програми. Також лише після схвалення програми Україна зможе отримати перший транш.

Раніше повідомлялося, що Україна не встигне отримати перший транш в межах нової кредитної програми МВФ до кінця 2019 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile