Україна не встигне отримати перший транш в межах нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом до кінця 2019 року, хоча ще має шанс укласти меморандум про співпрацю.

Про це повідомляє «Ліга.Фінанси», посилаючись на 3 джерела в урядових колах.

«Ми не встигли виконати пріоритетні дії, які обговорювалися з фондом. Для того, аби потрапити на грудневе засідання ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони були вже проголосовані парламентом до цього моменту», — повідомило джерело видання.

Водночас зазначається, що Україна все ще може укласти меморандум про наміри — принципову згоду МВФ надати кредит Україні. Проте без затвердження цього меморандуму Радою МВФ, коштів держава не отримає.

Серед законів, які вимагають у МВФ — законопроєкт, який має заборонити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Робота над ним ще триває.

23 листопада місія МВФ завершила свою роботу в Україні.

Від'їзд місії МВФ без результатів аналітики пов'язують з невирішеним питанням щодо націоналізації ПриватБанку. 19 грудня має відбутися слухання апеляції на рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. За словами інвестиційного аналітика Тімоті Еша, у МВФ очікують на рішення цього суду для ухвалення остаточного рішення щодо продовження співпраці з Україною.

Наприкінці роботи місії МВФ в Україні колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський зробив заяву про те, що банк повернеться у його власність і у МВФ про це знають. Водночас в уряді почали розробляти законопроєкт, який має заборонити повертати виведений з ринку банк, зокрема шляхом націоналізації, колишнім власникам.

Напередодні голова Нацбанку Яків Смолій зазначив, що колишні власники збанкрутілих банків, зокрема олігарх Ігор Коломойський, намагаються зірвати співпрацю України з МВФ, адже фонд вимагає повернути виведені зі збанкрутілих банків кошти.

Поділитись: