У Національному банку повідомили, що наразі Україна має набагато більший запас міцності, ніж під час попередніх економічних криз, тому причин для розмов про ймовірне оголошення дефолту немає.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій, передає пресслужба установи.

«Немає причин для розмов про дефолт чи припинення виконання зобов’язань України за зовнішнім боргом. Національний банк має високий запас міцності. На сьогоднішній день міжнародні резерви України становлять близько 25 млрд дол. США. Є всі можливості виконувати необхідні платежі», — повідомив Чурій.

Він зазначив, що українська економіка наразі підготовлена до кризи. При цьому, не лише у частині накопичення великих валютних резервів, але й у частині міцності банківської системи.

«Банківська система, яка раніше ставала каталізатором кризових явищ, сьогодні очищена і добре капіталізована, тож не може зробити неприємних «сюрпризів» економіці», — додали у Нацбанку.

Зазначимо, що протягом 2020 року Україні потрібно сплатити для погашення державного боргу та виплати відсотків за ним близько третини всіх грошей, передбачених у бюджеті. За даними Міністерства фінансів, станом на початок березня 2020 року розмір державного боргу складає 83,38 мільярда доларів.

Поділитись: